DSPIC30F6013AT-30I/PF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 256
Datasheet
dsPIC dsPIC™ 30F Microcontroller IC 16-Bit 30 MIPs 132KB (44K x 24) FLASH 80-TQFP (14x14)
DSPIC30F6013AT-30I/PF
DigiKey Part Number
DSPIC30F6013AT-30I/PF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSPIC30F6013AT-30I/PF
Description
IC MCU 16BIT 132KB FLASH 80TQFP
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
DSPIC30F6013AT-30I/PF Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Series
EEPROM Size
2K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
RAM Size
6K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.5V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Verified
Data Converters
A/D 16x12b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)