PIC10F200T-I/MC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
PIC PIC® 10F Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 384B (256 x 12) FLASH 8-DFN (2x3)
PIC10F200T-I/MC
DigiKey Part Number
PIC10F200T-I/MC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC10F200T-I/MC
Description
IC MCU 8BIT 384B FLASH 8DFN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PIC10F200T-I/MC Models
RAM Size
16 x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
8-Bit
Supplier Device Package
8-DFN (2x3)
Speed
4MHz