PIC10F320-I/MC
DigiKey Part Number
PIC10F320-I/MC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC10F320-I/MC
Description
IC MCU 8BIT 448B FLASH 8DFN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 10F Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 448B (256 x 14) FLASH 8-DFN (2x3)
EDA/CAD Models
PIC10F320-I/MC Models
RAM Size
64 x 8
Packaging
Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.3V ~ 5.5V
Part Status
Active
Data Converters
A/D 3x8b
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
16MHz