VN10KN3-G-P002 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VN10KN3-G-P002 |
Description | MOSFET N-CH 60V 310MA TO92-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 60 V 310mA (Tj) 1W (Tc) Through Hole TO-92-3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VN10KN3-G-P002 Models |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 1mA |
Mfr | Vgs (Max) ±30V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 60 pF @ 25 V |
Part Status Active | Power Dissipation (Max) 1W (Tc) |
FET Type | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Technology | Mounting Type Through Hole |
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V | Supplier Device Package TO-92-3 |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Package / Case |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 5V, 10V | Base Product Number |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 5Ohm @ 500mA, 10V |