086-18SMRSM+
DigiKey Part Number
3157-086-18SMRSM+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
086-18SMRSM+
Description
HAND-FLEX INTERCONNECT, 18.0 GHZ
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 0.086" Semi-Rigid Cable 18.00" (457.20mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Length
18.00" (457.20mm)
Cable Type
0.086" Semi-Rigid Cable
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Frequency - Max
18 GHz
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C