MSP2TA-18-12BM+
DigiKey Part Number
3157-MSP2TA-18-12BM+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSP2TA-18-12BM+
Description
MECHANICAL SWITCH, DC 18000 MHZ
Detailed Description
RF Switch IC ATE SPDT 50Ohm
Packaging
Tray
Test Frequency
18GHz
Impedance
50Ohm
RF Type
ATE
Voltage - Supply
12V
Topology
Absorptive
Operating Temperature
-15°C ~ 45°C
Frequency Range
0Hz ~ 18GHz