0430300001-03-V0-D
DigiKey Part Number
0430300001-03-V0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300001-03-V0-D
Description
3" PRE-CRIMP A2040V VIOLET
Customer Reference
Detailed Description
Violet 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Violet
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
3.00" (76.20mm)
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 1140
3" PRE-CRIMP A2040G GREEN
3" PRE-CRIMP A2040L BLUE
3" PRE-CRIMP A2040N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040V VIOLET
4" PRE-CRIMP A2040V VIOLET
5" PRE-CRIMP A2040V VIOLET
6" PRE-CRIMP A2040V VIOLET
8" PRE-CRIMP A2040V VIOLET