0430300002-03-N0
DigiKey Part Number
0430300002-03-N0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300002-03-N0
Description
3" PRE-CRIMP A2040N BROWN
Customer Reference
Detailed Description
Brown 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Brown
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Length
3.00" (76.20mm)
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 9
3" PRE-CRIMP A2040G GREEN
In-Stock: 170
3" PRE-CRIMP A2040L BLUE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2040R RED
In-Stock: 9
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040N BROWN
4" PRE-CRIMP A2040N BROWN
5" PRE-CRIMP A2040N BROWN
6" PRE-CRIMP A2040N BROWN
8" PRE-CRIMP A2040N BROWN