BU-P3782-24-0
DigiKey Part Number
314-1298-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-P3782-24-0
Description
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 24"
Detailed Description
24.0" (609.60mm) Banana Plug, Single, Stackable To Mini Hook Patch Cord 300V
Category
Cable Length
24.0" (609.60mm)
Contents
1 Lead, Black
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
300V
Current Rating (Amps)
5A
Additional Resources
In-Stock: 40
Alternate Color
In-Stock: 36
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 12"
In-Stock: 9
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 36"
In-Stock: 9
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 48"
In-Stock: 8
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 60"