BU-P3782-60-2
DigiKey Part Number
314-1305-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-P3782-60-2
Description
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 60"
Detailed Description
60.0" (1524.00mm) Banana Plug, Single, Stackable To Mini Hook Patch Cord 300V
Category
Cable Length
60.0" (1524.00mm)
Contents
1 Lead, Red
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
300V
Current Rating (Amps)
5A
Additional Resources
In-Stock: 7
Alternate Color
In-Stock: 7
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 12"
In-Stock: 10
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 24"
In-Stock: 36
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 36"
In-Stock: 12
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 48"