1277AS-H-100M=P2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1277AS-H-100M=P2 |
Description | FIXED IND 10UH 900MA 420 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 900 mA 420mOhm Max 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 1277AS-H-100M=P2 Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 1.2A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 420mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Inductance | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |