DFE322520F-2R2M=P2
DigiKey Part Number
490-DFE322520F-2R2M=P2TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DFE322520F-2R2M=P2CT-ND - Cut Tape (CT)
490-DFE322520F-2R2M=P2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFE322520F-2R2M=P2
Description
FIXED IND 2.2UH 3.3A 40 MOHM SMD
Detailed Description
2.2 µH Shielded Wirewound Inductor 3.3 A 40mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Current - Saturation (Isat)
4.4A
DC Resistance (DCR)
40mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Wirewound
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)