DFE322520FD-1R0M=P2
DigiKey Part Number
490-18403-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18403-1-ND - Cut Tape (CT)
490-18403-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFE322520FD-1R0M=P2
Description
FIXED IND 1UH 4.1A 22 MOHM SMD
Detailed Description
1 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.1 A 22mOhm Max 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
DFE322520FD-1R0M=P2 Models
DC Resistance (DCR)
22mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Current - Saturation (Isat)
7.5A