DLW31SN261SQ2L
DigiKey Part Number
490-11099-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-11099-1-ND - Cut Tape (CT)
490-11099-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLW31SN261SQ2L
Description
CMC 310MA 2LN 260 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 260 Ohms @ 100 MHz 310mA DCR 500mOhm
EDA/CAD Models
DLW31SN261SQ2L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
500mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.083" (2.10mm)
Horizontal, 4 PC Pad
Impedance @ Frequency
260 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
310mA