GMD155R71H182KA01D
DigiKey Part Number
490-GMD155R71H182KA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMD155R71H182KA01D
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1800 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GMD155R71H182KA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Bonding Mountable
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)