GRM1555C1H470GA01J
DigiKey Part Number
490-7758-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-7758-1-ND - Cut Tape (CT)
490-7758-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1555C1H470GA01J
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
GRM1555C1H470GA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)