NFM3DCC471R1H3L
DigiKey Part Number
490-11849-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-11849-1-ND - Cut Tape (CT)
490-11849-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFM3DCC471R1H3L
Description
CAP FEEDTHRU 470PF 50V 1205
Detailed Description
470 pF Feed Through Capacitor 50V 300 mA 1205 (3212 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NFM3DCC471R1H3L Models
Category
Voltage - Rated
50V
Current
300 mA
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1205 (3212 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension
0.126" L x 0.049" W (3.20mm x 1.25mm)
Capacitance
470 pF
Height (Max)
0.035" (0.90mm)
Tolerance
-20%, +50%