PLT10HN101150P0B
DigiKey Part Number
490-18636-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLT10HN101150P0B
Description
CMC 15A 2LN 100 OHM TH
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Through Hole 100 Ohms @ 10 MHz 15A DCR 2.3mOhm
EDA/CAD Models
PLT10HN101150P0B Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2.3mOhm
Voltage Rating - DC
300V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Size / Dimension
0.508" L x 0.260" W (12.90mm x 6.60mm)
Height (Max)
0.366" (9.30mm)
Impedance @ Frequency
100 Ohms @ 10 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
15A