XRCGA24M000FBA1BR0
DigiKey Part Number
490-XRCGA24M000FBA1BR0TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-XRCGA24M000FBA1BR0CT-ND - Cut Tape (CT)
490-XRCGA24M000FBA1BR0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGA24M000FBA1BR0
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
24 MHz ±15ppm Crystal 8pF 110 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
XRCGA24M000FBA1BR0 Models
ESR (Equivalent Series Resistance)
110 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±35ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance
8pF