XRCGA27M000FBA1BR0
DigiKey Part Number
490-XRCGA27M000FBA1BR0TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-XRCGA27M000FBA1BR0CT-ND - Cut Tape (CT)
490-XRCGA27M000FBA1BR0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGA27M000FBA1BR0
Description
CRYSTAL 27.0MHZ SMD
Detailed Description
27 MHz ±15ppm Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
XRCGA27M000FBA1BR0 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Frequency
27 MHz
Frequency Stability
±35ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance
8pF