XRCGA50M000F3A1BR0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XRCGA50M000F3A1BR0 |
Description | CRYSTAL 50.0MHZ SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 50 MHz ±30ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | XRCGA50M000F3A1BR0 Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 50 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (2x1.6) |
Frequency Stability ±45ppm | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Frequency Tolerance ±30ppm | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |
Load Capacitance 8pF |