MGJ2D151503SC
DigiKey Part Number
811-MGJ2D151503SC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MGJ2D151503SC
Description
DC-DC TH 24-15/3V 5.2KV
Manufacturer Standard Lead Time
43 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -3V 95mA, 95mA 13.5V - 16.5V Input
Category
Current - Output (Max)
95mA, 95mA
Mfr
Power (Watts)
2 W
Series
Voltage - Isolation
5.2 kV
Packaging
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Efficiency
80%
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Min)
13.5V
Package / Case
7-SIP Module, 5 Leads
Voltage - Input (Max)
16.5V
Size / Dimension
0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm)