SZMM3Z16VT1GX is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 3,000
Datasheet
Zener Diode 16 V 300 mW ±5% Surface Mount SOD-323
PESD15VL1BA,115
SZMM3Z16VT1GX
DigiKey Part Number
1727-SZMM3Z16VT1GXTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-SZMM3Z16VT1GXCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-SZMM3Z16VT1GXDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZMM3Z16VT1GX
Description
DIODE ZENER 16V 300MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SZMM3Z16VT1GX Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 12 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature
150°C (TJ)
Tolerance
±5%
Power - Max
300 mW
Package / Case
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms