MMPQ3906
DigiKey Part Number
MMPQ3906TR-ND - Tape & Reel (TR)
MMPQ3906CT-ND - Cut Tape (CT)
MMPQ3906DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMPQ3906
Description
TRANS 4PNP QUAD 40V 200MA 16SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bipolar (BJT) Transistor Array 4 PNP (Quad) 40V 200mA 200MHz 1W Surface Mount 16-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMPQ3906 Models
Category
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
100 @ 10mA, 1V
Manufacturer
onsemi
Power - Max
1W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Transition
200MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Transistor Type
4 PNP (Quad)
Mounting Type
Surface Mount
Current - Collector (Ic) (Max)
200mA
Package / Case
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
40V
Supplier Device Package
16-SOIC
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
400mV @ 5mA, 50mA