ERJ-2RKF1002X is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 6,28,434
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 62,84,165
Datasheet
10 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film