EEH-ZA1V680XP | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EEH-ZA1V680XP |
Description | CAP ALUM HYBRID 68UF 20% 35V SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 68 µF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 35mOhm 10000 Hrs @ 105°C |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | EEH-ZA1V680XP Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Manufacturer Panasonic Industry | Ratings AEC-Q200 |
Series | Applications Automotive |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ripple Current @ Low Frequency 300 mA @ 100 Hz |
Part Status Active | Ripple Current @ High Frequency 2 A @ 100 kHz |
Type Hybrid | Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm) |
Capacitance 68 µF | Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm) |
Tolerance ±20% | Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) |
Voltage - Rated 35 V | Mounting Type Surface Mount |
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm | Package / Case Radial, Can - SMD |
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C | Base Product Number |