SS10150HE-AU_R1_000A1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SS10150HE-AU_R1_000A1 |
Description | DIODE SCHOTTKY 150V 1A SOD123HE |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 150 V 1A Surface Mount SOD-123HE |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 30 µA @ 150 V |
Mfr | Capacitance @ Vr, F 35pF @ 4V, 1MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Technology | Mounting Type |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V | Package / Case |
Current - Average Rectified (Io) 1A | Supplier Device Package SOD-123HE |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 850 mV @ 1 A | Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C |
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Base Product Number |