E2213CS091 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | E2213CS091-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | E2213CS091 |
Description | GRAPHIC DISPLAY TFT BLACK 2.13" |
Customer Reference | |
Detailed Description | Graphic LCD Display Module Reflective Black TFT - Electronic Paper Display (EPD) SPI 2.13" (54.10mm) 212 x 104 |
Category | Backlight Without Backlight |
Manufacturer Pervasive Displays | Dot Pixels 212 x 104 |
Packaging Box | Interface SPI |
Part Status Obsolete | Graphics Color Black |
Display Type TFT - Electronic Paper Display (EPD) | Background Color White |
Display Mode Reflective | Dot Pitch 0.23mm W x 0.23mm H |
Diagonal Screen Size 2.13" (54.10mm) | Base Product Number |
Viewing Area 48.55mm W x 23.71mm H |