ANT1204F005R0915A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ANT1204F005R0915A |
Description | RF ANT 915MHZ CHIP SOLDER SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF ANTENNA General Purpose Chip Solder Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Return Loss 10dB |
Manufacturer Pulse Electronics | Gain 1.59dBi |
Series | Power - Max 1 W |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Termination Solder |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz) | Height (Max) 0.063" (1.60mm) |
Frequency (Center/Band) 915MHz | Applications General Purpose |