ANT1204F007R0870A
DigiKey Part Number
311-4606-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4606-1-ND - Cut Tape (CT)
311-4606-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT1204F007R0870A
Description
RF ANT 870MHZ CHIP SOLDER SMD
Detailed Description
RF ANTENNA General Purpose Chip Solder Surface Mount
Category
Return Loss
10dB
Gain
1.67dBi
Series
Power - Max
1 W
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.063" (1.60mm)
Frequency (Center/Band)
870MHz