ANT1204LL00R0918A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ANT1204LL00R0918A |
Description | RF ANT 900MHZ/1.8GHZ CHIP SLD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF ANTENNA Chip Solder Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ANT1204LL00R0918A Models |
Category | Number of Bands 2 |
Manufacturer Pulse Electronics | VSWR 3 |
Series | Return Loss -10dB |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Gain -1.6dBi, 1.08dBi |
Part Status Active | Power - Max 2 W |
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz) | Termination Solder |
Frequency (Center/Band) 900MHz, 1.8GHz | Mounting Type Surface Mount |
Frequency Range 890MHz ~ 910MHz, 1.79GHz ~ 1.81GHz | Height (Max) 0.047" (1.20mm) |