ANT7020LL05R0870A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ANT7020LL05R0870A |
Description | RF ANT 870MHZ CHIP SOLDER SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF ANTENNA ISM Chip Solder Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ANT7020LL05R0870A Models |
Category | Number of Bands 1 |
Manufacturer Pulse Electronics | Return Loss 10dB |
Series | Gain 1.83dBi |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power - Max 1 W |
Part Status Active | Termination Solder |
RF Family/Standard General ISM | Mounting Type Surface Mount |
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz) | Height (Max) 0.031" (0.78mm) |
Frequency (Center/Band) 870MHz | Applications ISM |