AWCU00201212361M02
DigiKey Part Number
553-AWCU00201212361M02TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-AWCU00201212361M02CT-ND - Cut Tape (CT)
553-AWCU00201212361M02DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWCU00201212361M02
Description
CMC 280MA 2LN 360 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 360 Ohms @ 100 MHz 280mA DCR 450mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
450mOhm
Manufacturer
Pulse Electronics
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.081" L x 0.049" W (2.05mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
360 Ohms @ 100 MHz
Height (Max)
0.055" (1.40mm)
Current Rating (Max)
280mA