BPF1608LM08R5000A
DigiKey Part Number
553-BPF1608LM08R5000ATR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BPF1608LM08R5000ACT-ND - Cut Tape (CT)
553-BPF1608LM08R5000ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BPF1608LM08R5000A
Description
RF FILTER BAND PASS 5.37GHZ 0603
Detailed Description
5.37GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 940MHz Bandwidth 1.5dB 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Category
Filter Type
Band Pass
Insertion Loss
1.5dB
Package / Case
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Frequency
5.37GHz Center
Height (Max)
0.030" (0.75mm)
Bandwidth
940MHz