PA4340.152ANLT
DigiKey Part Number
553-3998-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3998-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3998-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4340.152ANLT
Description
FIXED IND 1.5UH 8A 15.7 MOHM SMD
Detailed Description
1.5 µH Shielded Molded Inductor 8 A 15.7mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4340.152ANLT Models
DC Resistance (DCR)
15.7mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
7.5A