PGL6477.201HLT
DigiKey Part Number
553-PGL6477.201HLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PGL6477.201HLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PGL6477.201HLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PGL6477.201HLT
Description
FIXED IND 200NH 22A 400 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 nH Unshielded Inductor 22 A 400mOhm Nonstandard, 3 Lead
DC Resistance (DCR)
400mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard, 3 Lead
Tolerance
±15%
Supplier Device Package
3-SMD
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.244" L x 0.244" W (6.20mm x 6.20mm)
Current - Saturation (Isat)
25A
Height - Seated (Max)
0.211" (5.35mm)