FLEXI-M4-433
DigiKey Part Number
FLEXI-M4-433-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FLEXI-M4-433
Description
RF ANT 433MHZ WHIP STR
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Whip, Straight Screw-Mount Through Hole
Category
Antenna Type
Whip, Straight
Manufacturer
RF Solutions
Number of Bands
1
Packaging
Bulk
Termination
Screw-Mount
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
6.417" (163.00mm)
Frequency (Center/Band)
433MHz