BR25A512F-3MGE2
DigiKey Part Number
BR25A512F-3MGE2TR-ND - Tape & Reel (TR)
BR25A512F-3MGE2CT-ND - Cut Tape (CT)
BR25A512F-3MGE2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BR25A512F-3MGE2
Description
IC EEPROM 512KBIT SPI 10MHZ 8SOP
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Memory IC 512Kbit SPI 10 MHz 8-SOP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BR25A512F-3MGE2 Models
Category
Memory Interface
SPI
Mfr
Clock Frequency
10 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Write Cycle Time - Word, Page
5ms
Part Status
Not For New Designs
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)