BV1LE080EFJ-CE2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BV1LE080EFJ-CE2 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Power Switch/Driver 1:1 N-Channel 9A 8-HTSOP-J |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Output (Max) 9A |
Mfr | Rds On (Typ) 80mOhm |
Number of Outputs 1 | Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ) |
Voltage - Load 3V ~ 5.5V | Package / Case |