CMI-9605-0580T
DigiKey Part Number
102-CMI-9605-0580T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMI-9605-0580T
Description
BUZZER MAGNETIC 5V 9.6MM TH
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers Indicator, Internally Driven Magnetic 5 V 30mA 2.7kHz 80dB @ 5V, 10cm Through Hole PC Pins
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CMI-9605-0580T Models
Category
Technology
Magnetic
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Sound Pressure Level (SPL)
80dB @ 5V, 10cm
Series
Current - Supply
30mA
Packaging
Box
Port Location
Top
Part Status
Active
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Mounting Type
Through Hole
Input Type
DC
Termination
PC Pins
Voltage - Rated
5 V
Size / Dimension
0.378" Dia (9.60mm)
Voltage Range
3 ~ 7V
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Frequency
2.7kHz