CP0734-238
DigiKey Part Number
2223-CP0734-238-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CP0734-238
Description
PELTIER, 3.4 X 3.4 X 2.38 MM, 0.
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
TEC (Thermoelectric Cooler) 0.2W @ 27°C 0.7 A 150°C
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CP0734-238 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height
2.38mm
Number of Stages
1
Series
Current - Max
0.7 A
Voltage - Max
0.5 V
Resistance
520 mOhms
Operating Temperature
150°C
Size / Dimension
Square - 3.40mm L x 3.40mm W
Features
Lead Wires, Non-Sealed
Qmax @ Th
0.2W @ 27°C
Base Product Number
Delta Tmax @ Th
70°C @ 27°C