CP394044365
DigiKey Part Number
2223-CP394044365-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CP394044365
Description
PELTIER, 40 X 44 X 3.65, 3.9 A,
Detailed Description
TEC (Thermoelectric Cooler) 71.8W @ 27°C 3.9 A
Category
Delta Tmax @ Th
70°C @ 27°C
Height
3.65mm
Series
Number of Stages
1
Current - Max
3.9 A
Voltage - Max
32.5 V
Resistance
6.95 Ohms
Size / Dimension
Rectangular - 44.00mm L x 40.50mm W
Features
Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
Qmax @ Th
71.8W @ 27°C