QTH-020-01-L-D-DP-A-K-TR
DigiKey Part Number
SAM13224TR-ND - Tape & Reel (TR)
SAM13224CT-ND - Cut Tape (CT)
SAM13224DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QTH-020-01-L-D-DP-A-K-TR
Detailed Description
40 Position Connector Differential Pair Array, Male Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
QTH-020-01-L-D-DP-A-K-TR Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Mated Stacking Heights
5mm
Height Above Board
0.160" (4.06mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)