LXM32CU45M2
DigiKey Part Number
4008-LXM32CU45M2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LXM32CU45M2
Description
LXM32C P/D +/-10V 4,5A RMS PEAK
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Servo AC 100 ~ 240VAC Supply 4.5A 100 ~ 240V Load
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LXM32CU45M2 Models
Category
Voltage - Load
100 ~ 240V
Manufacturer
Schneider Electric
Current - Output
4.5A
Series
Wattage - Load
500 W
Packaging
Box
Voltage - Supply
100 ~ 240VAC
Part Status
Active
Interface
Modbus TCP, RS-485
Type
Module
Mounting Type
Chassis Mount
Motor Type
Servo
Operating Temperature
0°C ~ 50°C