RCLAMP10012PQTCT
DigiKey Part Number
600-RCLAMP10012PQTCTTR-ND - Tape & Reel (TR)
600-RCLAMP10012PQTCT-ND - Cut Tape (CT)
600-RCLAMP10012PQTCTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCLAMP10012PQTCT
Description
TVS DIODE 30VWM 25VC 5DFN
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25V Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 5-DFN (2x1)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3A (8/20µs)
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Ethernet
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
1.4pF @ 1MHz
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
2
Qualification
AEC-Q100
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
100V
Package / Case
5-DFN
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25V