6AV21240MC010AX0
DigiKey Part Number
3473-6AV21240MC010AX0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
6AV21240MC010AX0
Description
TP1200 COMFORT, CE6.0, 12" TFT,
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Human Machine Interface (HMI) Touchscreen 12.1" Color
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
6AV21240MC010AX0 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Display Type
Color
Manufacturer
Siemens
Case Color
Gray
Series
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Packaging
Bulk
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Part Status
Active
Voltage - Supply
24VDC
Type
Touchscreen
Features
Memory Card Interface
Size - Display
12.1"