SIT8924BM-71-18E-33.333333
DigiKey Part Number
1473-SIT8924BM-71-18E-33.333333-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8924BM-71-18E-33.333333
Description
MEMS OSC XO 33.333333MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
33.333333 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT8924BM-71-18E-33.333333 Models
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
4.5mA
Supplier Device Package
4-PQFN (2x1.6)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Current - Supply (Disable) (Max)
4.3mA
Voltage - Supply
1.8V