RL7520WT-R003-J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
3 mOhms ±5% 2W Chip Resistor Wide 3008 (2075 Metric), 0830 Current Sense Thin Film
RL7520WT-R003-J
DigiKey Part Number
RL75WT.003JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL7520WT-R003-J
Description
RES 0.003 OHM 2W 3008 WIDE
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RL7520WT-R003-J Models
Category
Features
Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
0/ +800ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Wide 3008 (2075 Metric), 0830
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.295" W (2.00mm x 7.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)