RL7520WT-R015-F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RL7520WT-R015-F |
Description | RES 0.015 OHM 2W 3008 WIDE |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 mOhms ±1% 2W Chip Resistor Wide 3008 (2075 Metric), 0830 Current Sense Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RL7520WT-R015-F Models |
Category | Features Current Sense |
Mfr | Temperature Coefficient 0/ +350ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case Wide 3008 (2075 Metric), 0830 |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.079" L x 0.295" W (2.00mm x 7.50mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |