FBMJ2125HM330-T
DigiKey Part Number
587-1766-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1766-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1766-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBMJ2125HM330-T
Description
FERRITE BEAD 33 OHM 0805 4LN
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 4A 8mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FBMJ2125HM330-T Models
Category
Current Rating (Max)
4A
Manufacturer
Taiyo Yuden
DC Resistance (DCR) (Max)
8mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
33 Ohms @ 100 MHz